Grand Canyon: sestup a výstup za jediný den + tipy

Pohled do Grand Canyonu

Pohled do Grand Canyonu - napravo vidíte pěšinu na úpatí hory, kterou musíte projít

Grand Canyon je asi nejznámější kaňon na světě. Řeka Colorado tento jeden ze sedmi přirozených divů světa, ležící na hranici Utahu a Arizony, modelovala miliony let do celkové délky 446 km a šířky od 500 m do 24 km. Pokořit se dá nejsnáze z jižní strany řeky dvěma hlavními cestami - jednodušší, avšak delší Bright Angel Trail (12,4 km od Kolb Studia k úpatí řeky Colorado, případně 15,6 km k Phantom ranči) či South Kaibab Trail začínajícím kousek od Yuki pointu (10,7 km k řece, cca 14km k Phantom ranči).

Na náročnost mě upozorňoval Jaydee, který mě vyzýval k tréninku, jestli to chci zvládnout (samozřejmě jsem si na trénování od ledna do dubna nenašel ani chvilku :-)). Jeho varování podpořila spousta článků na internetu, osobních deníčků i oficiálních materiálů, které upozorňují, aby se o podobnou cestu za jediný den nikdo nepokoušel. Atmosféru strachu dotvářejí cedule podél cest ve stylu “dolů můžeš, nahoru musíš”, příběhy o lidech, kteří zahynuli na vyčerpání (vč. trénovaných sportovců) či elektrolytickou reakci (moc pili vodu, ale nedoplňovali spolu s ní do těla potřebné minerály). Z toho důvodu, i přesto, že přítelkyně preferovala variantu Kaibab dolů a Angel nahoru, jsme ráno před tůrou zvolili s přítelkyní pro sestup i výstup stejnou cestu - Bright Angel Trail. Nevýhoda je, že je cca o 2 km delší a stejná nahoru i dolů, roli v rozhodování hrálo to, že jsou na ní co tři míle místa, kde je možné si dočerpat vodu a v případě, že si říkáte, že už to dolů nezvládnete, máte možnost se po dočerpání tekutin otočit a vrátit se nahoru. To je zásadní výhoda proti South Kaibab Trailu, který prostě musíte sejít/vyjít chca nechca.

Od Kolb Studia jsme vyrazili ráno v osm hodin a protože počátkem května je nahoře ještě poměrně chladno a větrno, zvolili jsme ostřejší tempo, abychom se zahřáli. Prvního “checkpointu” v 1,5 míli jsme dosáhli v 8:40, ke druhému jsme i přes zdržení kvůli předcházení průvodu turistů na mulách dorazili v 9:10 a do Indiánské vesnice, poslednímu bodu s vodou, vzdálené od startu cca 4,5 míle, jsme dorazili něco po půl desáté plni sil a energie. Namísto přemýšlení o tom, zda zvládneme dojít až k řece, tedy přišla chvíle litování, že jsem pro sestup nezvolil South Kaibab Trail.

Grand Canyon - Colorado

Grand Canyon - chladné a špinavé Colorado

Pokračovali jsme dále k řece. Cesta už se tak prudce nesvažovala a pocitově neutíkala tak rychle jako první úseky, přesto jsme k úpatí řeky dorazili v 11:07, tedy něco málo po třech hodinách. V chladných a velmi kalných vodách Colorada se čvachtala hromada lidí z některého z okolních kempů a ta malá plážička nám přišla přeplněná, rozhodli jsme se dojít až k Phantom ranči (na výšlap zpět bylo příliš brzy, sraz byl domluvený až zhruba na sedmou).

Od dosažení úpatí jsou to na ranč dvě míle cesty. Nijak pěkné, nijak záživné. Jdete chvíli nahoru, pak jdete docela dlouho (skoro míli) nepříjemnou cestu hlubokým pískem, překonáte stříbrný most a jste tam… Krom toho, že jde o kemp a sídlo rangerů, to není nijak zajímavý bod s výjimkou toho, že si zde můžete dočerpat vodu. Není tu nic k vidění a cestu k němu obecně považujeme za zbytečnou a velmi vyčerpávající. Dalo by se říct, že nám sebrala polovinu sil, zejména vzhledem k tomu, že jsme ji absolvovali přes poledne, kdy do kaňonu nejvíce pere sluníčko a navíc její velká část vedla v hlubokém písku, do nějž jsme se bořili. Úmornost sluníčka potvrdila výprava na mulách, které jsme předbíhali v horní části cesty - znovu jsme je míjeli při návratu z Phantom ranče k řece na onom písečném úseku ve chvíli, kdy celá výprava stála, neboť jedna starší paní (cca 50 let) vezoucí se na mule vlivem sluníčka, vedra a nehnoucího se vzduchu omdlela.

Po půlhodinové zastávce u Phantom ranče jsme se před půl jednou vydali zpět k řece, abychom se v ní alespoň smočili. Voda byla totiž ledová, do koupele se nikomu z nás nechtělo, tak jsme se jen čvachtali po kolena ve vodě a dali si drobný odpočinek. Chtěli jsme pobejt až do dvou a teprve pak vyrazit nahoru, protože ale začal foukat nepříjemný studený vítr, který navíc zvedal písek, vyrazili jsme zpět už v půl druhé. Kousek od řeky jsme potkali Jaydeeho. Přítelkyni prý nechal u Indiánů a k řece se vydal sám. Potěšili jsme ho, že Colorado teče už za nedalekou zatáčkou a počkali jsme na něj - výstup ve třech je vždycky lepší, než aby jej musel absolvovat sám.

Grand Canyon

Ráno a večer nabízí Grand Canyon díky dlouhým stínům úchvatnou podívanou

Na cestu zpět nahoru jsme tedy nakonec vyrazili zhruba v 13:50. Sluníčko sice hřálo, ale foukal čerstý vítr, takže do Indiánské vesnice cesta docela ubíhala. Zdaleka ne tak, jako dolů (cesta na Phantom ranč opravdu udělala své), ale ještě to bylo fajn. Zhruba ve čtyři jsme dosáhli kýženého bodu a dali si 15 minut odpočinek. Během dalšího výstupu nahoru jsme nevynechali jedinou příležitost si odpočinout a jak jsme při sestupu sebemenší překážku energicky přeskakovali, nahoru jsme se div neplazili po čtyřech. Kdy jsme dosáhli “checkpointů” na jedenapůlté a třetí míli už si nepamatuju, ale při výšlapu jsme si je vysnili u jakéhokoliv výčnělku ve skále před sebou (i když tam ani nebyly) - tak nekonečné bylo klikatění se cestiček na úbočí kaňonu. Nahoře už byla docela zima a foukal i silný vítr. Na vrcholek kaňonu jsme se doškrábali v plánovaných sedm hodin, tedy krátce po pěti hodinách výstupu. Jaydee nám ke konci utekl, poslední část cesty prý dokonce běžel. My jsme jen mlčky šli, neměli jsme sílu ani na to odpovídat vysmátým turistům v posledním 200-300m úseku cesty, kteří se fotili “v Grand Canyonu” a zpovídali každého, jestli byl opravdu až dole.

Nemám chuť dát si to znovu, i přesto, že jsem vlastně prošel pouze jižní stranu řeky a to pouze Bright Angel Trailem. Sejít a vyjít si Grand Canyon ale rozhodně stálo za to, takže až do toho půjdete, nebojte se jít dolů South Kaibab Trailem a nahoru Bright Angel cestou: uvidíte toho víc a nebudete si muset jako já vyčítat, že jste o něco přišli.

Fakta a tipy závěrem pro sestup a výstup Grand Canyonu

 • určitě nechoďte Grand Canyon nahoru a dolů za jediný den v plném létě. Pak jsou varování o vyčerpání odůvodněná. Květen a konec srpna + září jsou díky svým teplotám ideální měsíce na pokoření. Ráno zima, přes poledne se zahřejete, večer opět zima. Mějte s sebou ale potřebné oblečení; byť zahřátí z výstupu, mikinu rozhodně využijete…
 • dlouhé vycházkové kalhoty oceníte, i když je zrovna horko. Neohřívají totiž tolik, jako sluníčko pražící na nohy v šortkách, navíc jdete celou cestu v prachu, který se pak hodně špatně dostává nejen z oblečení, ale i z kůže…
 • buďte si jisti, že na této tůře i v nejparnějším vedru oceníte kvalitní trekové boty namísto rozšláplých sandálů
 • na cestu dolů (3 hod, 10 min) jsme spotřebovali něco přes 1,5 litru tekutin (já), resp. 1 litr (K.), nahoru (5 hodin) to bylo o zhruba litr více. Někteří šli s PET flaškou a doplňovali vodu při každé příležitosti, aby ji zbytečně nenosili, já bych i přesto doporučoval Camelback. Ty dvě kila navíc na zádech unesete, navíc je to pohodlnější.
 • nenoste s sebou více, než je nutné. Každé zbytečné kilo na celodenní tůře poznáte v posledních kilometrech výstupu.
 • nepodceňujte pravidlo, že sestup zabere 1/3 času i sil, zatímco na výstup je potřeba zbývajících 2/3. Kempovat v Grand Canyonu se dá jen se zvláštním povolením, výjezd záchranářského vrtulníku pro vyčerpané turisty stojí 2000 USD. Nevím, co by se stalo, kdybyste přišli do kempu přespat kvůli tomu, že už nezvládnete cestu nahoru. Nebojte se naopak historek o tom, že pokud nepřijdete nahoru do setmění, automaticky pro vás ten vrtulník za 2k USD pošlou - je to blbost, nikdo nikde nevede evidenci toho, kdo do kaňonu sestupuje.
 • pro doplňování energie není potřeba nosit kilogramy jídla. My měli jen pár musli tyčinek a jeden Snickers, který se cestou roztekl v podivuhodnou kaši. Mnohem vhodnější je udělat si na doplňování energie a zároveň tekutin kvalitní Iontový nápoj. Ten vám spolu s tekutinami doplňuje minerály, sůl i energii a předchází tak elektrolytické reakci, pokud byste se “přepili vody”.
 • nebojte se jít dolů South Kaibab Trail a nahoru Bright Angel trail v jednom dni (opačné pořadí ovšem taky nedoporučuju) - když jsem těch 32 km ušel já, ujdete tu trasu bez problémů taky. Pokud byste chtěli dojít až k Phantom ranči (15,6 km), nejen k řece (12,4 km), je tato cesta sice o něco náročnější (vzhledem ke stejnému převýšení na kratším úseku, což se směrem dolů dá přežít), ale o cca 2 km kratší a navíc podle fotek nabízí South Kaibab Trail mnohem krásnější vyhlídky.

62 Responses

 1. moolker Says:

  Do teď je mi záhadou, proč lidi dělají z GC štreky dole-hore za jeden den takového strašáka. My to dali za jeden den bez problémů i s pětiletým bráchou, kterého jsem ke konci sice už nesl na koni, ale jinak i on šel v pohodě. A to byl červenec. Nahoru jsme vyšli okolo 7pm a ještě stihli dlouhé koupání dole v kaňonu. Je to víceméně jen delší vycházka a to říkám aniž bych se snažil vypadat jako nabubřelá sviňucha s nosánkem nahoru.

 2. Igor Says:

  No, zas jen procházka to není. Šli jsme to stejnou cestou jako v článku, ale jen k řece. Voda byla kalná, takže koupat se nedalo. Navíc v tom místě je zákaz a celkem silný proud. Šli jsme v říjnu. Počasí naprosto dokonalé. Nahoře ráno 10 a odpoledne 20 a dole 30 stupňů. Je to 3 hodiny dolů a 4 hodiny nahoru pokud jdete normálně (není nám 20 ani 30)- 2 x 12 km podle GPS a 1350 metrů převýšení. Trasa není nikde příliš prudká. Určitě vás nečekají výstupy jako v Tatrách do sedel, ale samozřejmě o to je delší. Trochu nezvyklé je, že jdete nejdříve jen dolů a pak jen nahoru. Pokud nechodíte delší túry v horách, tak jděte třeba jen do Garden nebo na vyhlídku. Pro netrénované nemohu doporučit cestu až dolů. Ale jinak stojí to za to a je jedno, jestli sejdete jen kousek. Vody na trase je dostatek. Vemte si 2x více jídla, než do práce nebo do školy :)

 3. 豊富な,人気 NIXON ニクソン 腕時計 正規品 NA140001 メンズ 男 THE PLAYER (プレイヤー) 100%保証品質,経典 Says:

  http://www.indiainfotechnews.com/A5pjQDUFO1HFGj5k3668.html

 4. http://www.evgnikiforov.com/8sgO8sRnS9FdeBY91234.html Says:

  大人気,定番 【LURA:ルーラ】【INTERFORM:インターフォルム】テーブルスタンド|ラグジュアリーでスタンドライト☆【LT-3247】【インテリア照明】【姫系】【ガラスシェード】【クリスタル】 正規品,最新作

 5. dcvlqrqkv Says:

  Vreco.cz » Grand Canyon: sestup a výstup za jediný den tipy
  [url=http://www.g0jp646tvp487qa288h5gv3z176z1mfrs.org/]udcvlqrqkv[/url]
  dcvlqrqkv http://www.g0jp646tvp487qa288h5gv3z176z1mfrs.org/
  adcvlqrqkv

 6. 本物, 人気新作 FRED PERRY フレッドペリー ポロシャツ メンズ 大きいサイズ TWIN TIPPED (ホワイト/レッド) 大人気,定番 Says:

  新作,高品質 ロゴス(logos)NWバスケット(2pcs)84719992 HOT,格安

 7. http://www.wasoverheard.com/COgOyZexa9DW5ref1182.html Says:

  http://www.cattapancomics.com/5bjoErPSl1fkw0y91600.html

 8. ケイトスペード ポーチ 安 Says:

  ミュウミュウ 財布免税関空
  ケイトスペード ポーチ 安

 9. ミズノ 就職 難易度 Says:

  ゴヤール 財布 フランス 価格
  coach outlet tx
  アルマーニ 時計 使い方
  エルメス 洋服
  ミズノプロ 上下

 10. hermes paketshop Says:

  ゼロハリバートン lma 中古 4wd
  フェンディ 財布 パープル
  アグ モカシン ハワイ 価格
  hermes 手帳 edit

 11. ルイヴィトン 財布 チャック Says:

  モンクレール クリーニング 値段
  ケイトスペード キーホルダー 楽天
  ミド 雑貨 安い
  ハミルトン 腕時計 並行輸入
  ティファニー 指輪 袋
  アニアリ キーケース gucci
  ルイヴィトン 財布 チャック

 12. ヴェルサーチ グラス 2015 Says:

  ヴィヴィアンウエストウッド インコントロ 船橋
  カルティエ 店舗 愛知
  ズッカ ゾゾ
  ヴェルサーチ メンズ 40代

 13. coach mens jobs Says:

  coach season 9

 14. coach jobs Says:

  オリス 知恵袋 yahoo
  エンジェルハート 中古
  チューダー 居酒屋 個室
  ロジェデュブイ 安い 50周年
  テーブル がたつき
  ジミーチュウ 長財布 赤
  エミリオプッチ docomo 4.4アップデート
  コーチ 品番がない
  coach jobs

 15. ナイキ tシャツ Says:

  バーバリー 違い レーベル
  coach tj kerr
  ケイトスペード ビーチサンダル gu
  ジラールペルゴ フランソワ オランド
  イルビゾンテ 神戸店 営業時間
  フォリフォリ 大丸東京 an
  カシオ 1100
  トリーバーチ 直営店
  ナイキ tシャツ

 16. レイバン 偏光 ブログ Says:

  アシックス 南砂町 cd
  靴 通販 夏
  トリーバーチ 財布 ショルダー
  ティンバーランド スリッポン
  coach c05j-6818
  フィットフロップ 広島 2015
  コンバース 黒 色落ち
  レイバン 店舗福岡

 17. アークテリクス リーフ wiki Says:

  リモワ トパーズ 70
  オリエント スター bgm
  セリーヌ 福岡 店舗
  アークテリクス リーフ wiki

 18. 格安,新作 ダイワ(Daiwa) リョウガ ベイジギング C1012PE-SHL 左ハンドル 人気,爆買い Says:

  http://www.cimb-vinashin.com/11827VQ1OEcxO7sTDFHM.html

 19. ロジェデュブイ ラバーベルト 汚れ Says:

  ロジェデュブイ 故障 x6

 20. コンバース 雨用 靴 Says:

  コンバース 雨用 靴

 21. フェラガモ 時計 Says:

  フェラガモ ペアリング

 22. 時計 針 位置 Says:

  時計 針 位置

 23. マイケルコース お台場 ヴィーナスフォート Says:

  マイケルコース お台場 ヴィーナスフォート

 24. バリー パンプス 7cm Says:

  バリー ジャケット dvd

 25. イルビゾンテ ライター gogoランプ Says:

  イルビゾンテ ライター gogoランプ

 26. liverpool mini trikot Says:

  http://www.obstlieferservice-essen.de/ferservi/trikot-bayer-leverkusen-15-16.html/trikot bayer leverkusen 15 16
  liverpool mini trikot

 27. お勧め記事 Says:

  アルテミスは、世界の歴史的な神話約3ヴァージン女神のリストの中にあります。
  お勧め記事

 28. 最近記事 Says:

  世界の株式市場では​​、ほぼすべての過去の為替に比べと提携しています。
  最近記事

 29. 詳しくは Says:

  私は今に頼っシステムダストのほとんどは、この主題テーマに焼い使用するリンクの多くを採用しています。
  詳しくは

 30. 詳しくは Says:

  スケートバッグは、あらゆる教えダンサーのための重要な側面です。
  詳しくは

 31. 記事更新 Says:

  それはアイデアの重要な評価を提供します。
  記事更新

 32. 最近記事 Says:

  ちょうど1ブロガーとして、私たちはあなたの素晴らしい情報の概念を注文する解雇する必要があります到着していました。
  最近記事

 33. タグホイヤー カレラ ツインタイム 評価 Says:

  タグホイヤー カレラ ツインタイム 評価

 34. ガガミラノ exile 6年目の真実 Says:

  ガガミラノ メンズ スーパーコピー

 35. レイバン アウトレット 鶴見 セール Says:

  レイバン 偏光 楽天

 36. セイコー gps ソーラー アストロ Says:

  セイコー 2ch ぁぼ

 37. http://www.atlanteansolar.com/qeyfg/index.html Says:

  本館1階でアルチザンが仕上げた限定のハンドバッグやウォレットなど、 アイコニックな製品をその場で購入できるのも大きな魅力だ。また今回世界で初めて、バンブーショッパーのストラップや、ウォレットのバンブータッセルのカラーコンビネーションをカスタマイズできるようになる。購入した製品には自分のイニシャルを刻印してくれるのも嬉しい。
  http://www.atlanteansolar.com/qeyfg/index.html

 38. 百家乐平注常赢玩法 Says:

  http://www.baidu.com/p/情陷百乐门66/detail情陷百乐门
  百家乐平注常赢玩法

 39. 新作登場,高品質 【ビート】プロパゲート [ PROPAGATE ] bp606-3 トルザイトガイド仕様 HOT,格安 Says:

  http://www.helicontract.com/McA0hTa3ZQcPpVzA278.html

 40. オロビアンコ 店舗 兵庫 Says:

  オロビアンコ 店舗 兵庫

 41. iphone6plusケース頑丈マリメッコ Says:

  新色のローズゴールドはピンク系統。ポップな5cのピンクとは異なり、落ち着いたラグジュアリーな色合いです。男性としてはカラー選びに迷われている方もいるでしょう。
  iphone6plusケース頑丈マリメッコ

 42. イヴサンローラン 本物 Says:

  イヴサンローラン 本物

 43. フェラガモ 財布 バイカラー Says:

  フェラガモ 財布 バイカラー

 44. アニエスベー バッグ 巾着 Says:

  アニエスベー バッグ 巾着

 45. キプリング ショルダー シルバー Says:

  キプリング お手入れ グリセリン

 46. coffee travel mug Says:

  I think companies should offer more promotions to loyal customers all year, not
  just for one day. Good on your small or medium sized garden, the Lawn Hog will mow inside a 100-foot radius of the closest
  outlet. The more fat marbling the beef has, the better
  it will taste because fat adds flavor, juiciness and tenderness.

 47. http://www.favnsave.com Says:

  The site is quite simple to use, and the real-time data, conversion numbers
  and also graphs make the lives of Coost Per
  Action associates much easier.

  My homepage beauty affiliate program (http://www.favnsave.com)

 48. tupalo.com Says:

  Ensur to usee eenough cream instantly and massage it iin all the instructins to obtain the
  best anti-aging cream (tupalo.com) outcomes.

 49. winter car check Says:

  Constantly go to a ASE certified auto repair shop in Sarasota, Florida 34233.
  You may be purchasing a new car but you may be reluctant to consider a hybrid.
  eval(ez_write_tag([[300,250],’brighthub_com-medrectangle-2′]));
  .

 50. næsekorrektion Says:

  This does not come as much of a surprise because plastic cosmetic surgery has become safer and individuals are
  caring more about their external appearances.
  These can involve lasers, microwaves or injections of chemicals
  that cause scarring of the palate. Yet, the earlier incarnations of our ‘free society’
  were even more brutal and intolerant than the society of the 1950’s
  and early 1960’s, and had even less consumer-based
  technology than the days of my childhood, which gave
  them far less leisure in their daily lives.

 51. banner-designer.co.uk Says:

  Any person on earth with web-based access can be linked to the site.
  Once you are certain, you can ask for quotes
  from the company. In addition to this teachers can place lesson plans on the website, which will allow children who are off sick or unable to attend school for whatever reason to see what work they have
  missed so they can try and catch up.

 52. limos perth Says:

  If a site visit is in order, then arriving there in a limo
  will exude classiness. Recruitment will be done only after various official formalities like
  test drives, customer caring skill test, etc. is among the top 10 largest shuttle
  fleets in the country and metropolitan Washington’s largest provider of luxury transportation and government contract services.

 53. http://ist.osp-ua.info/44/ Says:

  fine article,it is useful to me and others,please just keep it….
  http://ist.osp-ua.info/44/

 54. relogios u-boat Says:

  Parece que Breitling despendido é tentativas sobre fazer sua excessivo - desempenho global ferramenta relógios em vez de tipo de relógios suí?os.

 55. panerai relogios Says:

  Time need to be a fascinating and strange thing because people from generation to generation never stopped their seek for it.
  panerai relogios

 56. gjuksgch Says:

  But the key to beating Stanford was the maligned UO defense, which made some crucial stops. And none was bigger than linebacker Joe Walker’s tip of a Kevin Hogan pass on a Stanford two-point conversion try to preserve the victory. michael kors outlet Traditional steel mills use the pellets that Minnesota produces, but they aren’t pure enough for the more modern mills that dominate the American steel industry. v http://www.michaelkorsbags.me
  The closest commercial air service is to Montrose, which from many major airports still requires a commuter jet connection and then a one-and-a-half to two-hour drive, depending on weather. louis vuitton bags It’s ever changing, so it can’t be statistical enough to provide the public with a longer term heads’ up, like they get with El Nino or hurricane seasons.
  Brendan M. Sullivan and Brenden M. Sullivan to Ryan M. Pease and Andrea M. Pease, Chauncey Walker Street, $64,000. cheap oakleys Military action is not a solution, he said. g cheap jordan shoes
  The survey, which was conducted by Viamedia, polled advertisers spanning 32 states. coach factory outlet store He just gave me a strange look.
  n “Fans say some off-the-wall stuff,” Jackson said. “It’s crazy. It’s crazy how we’re treated. They get to talk to you however they want. It’s reckless. http://www.coachhandbagsdeal.us.com Hailey Rissinger, Fayetteville, 289. coach outlet
  A total of 150 Republican delegates were at stake in four states Tuesday. coach outlet online Gabe York led the Wildcats with 17 points while becoming the 50th player to score 1,000 points in program history. http://www.michaelkorshandbagstrade.us.com
  One of those players was Nall, who broke out for a career-high 174 rushing yards on 19 carries. Oregon State entered theCivil War averaging 172.7 rushing yards per game as a team. ray ban outlet Walker and official Madam C. n coach outlet
  You may also need blood tests to prove your pet is free from disease-causing agents like rabies, Leptospira, Leishmania, Ehrlichia and Brucella. ray ban sunglasses Melodie Gliniewicz was charged in January with felony counts of money laundering and disbursing charitable funds without authority for personal benefit.
  Information: (480) 922-8212 or coach outlet online Acting like we know how to dress.
    coach outlet online Blocks: Watson 4, Beach 1.
  Boeheim appears to have the support of committee chairman Joe Castiglione, who said on a conference call with reporters that his absence would be taken into consideration. louis vuitton handbags Aaron Stein, 36, of Pittsburgh pleaded guilty to robbery and other charges, with his attorney explaining that Stein made a fake bomb of phone wires, duct tape and a sex toy to rob a bank because he was desperate after learning that $9,000 he’d invested for his coming honeymoon was gone.
  c Q: People sometimes tell me that if you fill a big container with water and use it once a month to flush your toilet, you’ll never have clogged plumbing. michael kors outlet online AMC CEO Adam Aron said he hopes the combination will boost profits in 2017 and enable about $35 million in annual savings, while bringing upscale amenities like alcohol service, reclining chairs, and expanded food offerings to more venues.
  Gilbert residents gathered Wednesday afternoon for the final community park design workshop and viewed three conceptual plans for the town’s r coach outlet store “Here is an area where Denmark really makes a difference. e cheap oakleys
  “We conducted a thorough search, evaluating candidates all over the country to identify a person of vision, character, and accomplishment to lead our school forward,” Gallucci said. http://www.coachhandbagsdeal.us.com “We wanted to have local, award-winning growers.
  m +Veronica Campuzano, Forest Grove girls soccer: The senior midfielder was named the Greater Valley Conference player of the year after leading the Vikings in goals during conference play. Campuzano recorded a hat trick Oct. 16 to help Forest Grove hand the West Albany Bulldogs their first league loss of the season, and she netted two goals in the Vikings first-round playoff win at Clackamas on Oct. 31. coach handbags He’s surprised not necessarily about his basketball skills but about everything else. l
  Winner gets Tomasello, of course, in a must-see bout louis vuitton handbags I love playing it. ray ban sunglasses
  NBCSN: Indy Lights race coach outlet online Yea for all the dresses that were not sheer! h michael kors outlet online
  Mike Tomlin is, publicly, oftenquite concise. http://o.storeonlinecc.com OTHER GOOD BETSTODAY: Sigh.
  Timothy B. Gerdes to Dennis R. Richotte and Becky A. Richotte, 295 Country Club Road, $214,000. http://www.coachoutlet.cc His “You’ve Changed My Mind” is a spare, evocative ballad that complements Raitt’s own style while offering a fresh variation on it. j ray ban sunglasses
  FAIRBANKS, Alaska (AP) - A former University of Alaska Fairbanks hockey player has been found not guilty of charges that he sexually assaulted a woman on campus louis vuitton bags We just did a poor job of chasing him off the screen.

 57. asian teen sex cams Says:

  I am genuinely grateful to the holder of this web site who has shared
  this great post at here.

 58. seo tutorial Says:

  I’m really loving the theme/design of your
  site. Do you ever run into any web browser compatibility issues?
  A number of my blog audience have complained about my website not working correctly
  in Explorer but looks great in Safari. Do you have any
  suggestions to help fix this problem?

 59. Valentina Says:

  Wow! After all I got a blog from where I be capable
  of really get useful facts concetning my sstudy and knowledge.

 60. local plumbers in newport news va Says:

  I was on your website and read it thoroughly. The content of this post has inspired me very much. Keep doing the great work up.

 61. DuaneJuicy Says:

  I often visit your site and have noticed that you don’t update it often. More frequent updates will
  give your website higher authority & rank in google. I know that writing articles
  takes a lot of time, but you can always help yourself with miftolo’s tools which will shorten the
  time of creating an article to a few seconds.

 62. sexy Says:

  I was recommended this blog by means of my cousin. I am no longer certain whether this post is written by means of him as
  nobody else recognize such unique approximately
  my problem. You are incredible! Thank you!

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.