Tiscali riskuje se Surtepem, EA uvádí nové NFS a dalších pár postřehů…

Ačkoliv to na mém blogu vypadá, jakoby byla typická okurková sezóna, není tomu tak. Děje se toho docela dost, jen bohužel chybí čas se na to důkladně podívat. Tak jen telegraficky:

 • Poté, co na Tiscali Games přestal inzerovat Xzone, si vedení Tiscali našlo nového partnera. Je jím Surtep, známý to dovozce pochybných verzí her z šedých kanálů. Oficiální distributoři v ČR nejsou nadšeni, ale příliš toho nezmůžou. Zákazníci jsou možná spokojeni s nízkou cenou, na kterou Surtepové lákají, ovšem daní za to je zboží přivezené z Polska či Maďarska z různých výprodejů či akcí, na druhou stranu je pravda, že média se obvykle lisují pro celý tento region jednotně a je-li k dispozici česká lokalizace, hra ji obsahuje (jak je to s manuálem či přebalem si ale nejsem zcela jist). Viz. nedávný dovoz The Sims 3 z Polska, který českou pobočku EA nijak zvlášť nepotěšil.
  Upřímně jsem touhle změnou docela překvapen, obzvlášť proto, že Tiscali propaguje obchod jako službu zákazníkovi a úroveň služby poskytovaná Surtepem je horší než u Xzone. Navíc se dá očekávat, že oficiální distributoři nebudou utrácet za reklamu na svoje hry v médiu, které je takto úzce spjato s šedým dovozcem, jež jim kazí cenu i prodeje. Sám jsem zvědavý, zda to Tiscali víc přinese (v reklamních příjmech) či odnese (důvěryhodnost, inzerce od vydavatelů). Čas ukáže…
 • Level změnil šéfredaktora a zdražuje na 220 Kč. Změna šéfredaktora je sice už staršího data, ale ještě jsem nestihl Sleepymu pogratulovat. Upřímně jsem rád, že tuhle pozici bude zastávat nadšenec, člověk, který má můj obrovský respekt. Vzpomínám, když Petr “Sleepless” Poláček začínal v BonusWebu; hoden své přezdívce “beze-spánku” pracoval celou noc a usnul až nad ránem na klávesnici, čímž vystrašil uklízečku, která si zprvu myslela, že tam někdo umřel. Byla totiž zvyklá, že když už v redakci někdo spí, je to pod stolem na zemi :-) Dnes už je Petr po mnoha letech v herních médiích, kdy stál např. u zrodu nového Hreje, zkušeným matadorem (o jeho pařanských zkušenostech však nemohlo být pochyb ani před deseti leti). Tak hodně štěstí, Sleepy.
 • V týdnu jsem se stavil na předváděčku nových Need for Speed: Shift. Bohužel jsem kvůli práci dorazil pozdě, takže jsem si nevyslechl úvodní prezenčku, na vlastní hraní musím říct, že hra je fajn. Pravdou je, že moje znalosti předchozích dílů série končí s dílem Most Wanted, proti tomu jsou Shiftové nebe a dudy. Bylo fajn, že se akce zúčastnil i Michal Beran, který se na Shift podílel. Škoda jen, že s ním chtěl každý dělat “exkluzivní interview” a Michal byl tak unavený, že jsme ani nepokecali. Přitom mi přišlo, že všichni se ptali na totéž. Od EA byl určitě dobrý nápad Michala pozvat, pro příště bych ale navrhoval udělat hromadný rozhovor a každému médiu povolit max. 2-3 samostatné otázky. Tak, jako je to na E3, tak, jako je to běžné ve všech jiných oblastech. Nebo si umíte představit, že Paroubek bude na vyjádření Topolánka (a naopak) reagovat 20x stejně, ale pro každé médium zvlášť?
 • Díky všem, kdo mi po jednom z předchozích blogpostů pomáhal s výběrem vhodného jízdního kola. Nakonec se zřízení půjčovny vzhledem k nezájmu návštěvníků penzionu nekonalo a pro mé ježdění zvítězil Giant Terrago 3, ani ne kvůli značce, jako kvůli použitým komponentům (kompletní výbava Shimano Deore, olejová vidlice Suntour, příprava na kotoučové brzdy). Cesta ke kolu byla poměrně komplikovaná (od Rava přes Authora a Nano až po Gianta), ale po prvních deseti kilometrech :-) musím uznat, že je to úplně jiné svezení než na mém předchozím, čtrnáct let starém kole. Jen ostré brzdy v kombinaci s odpruženou vidlicí mi při první zkoušce málem nabídly pohled nebe - země - nebe - země.

23 Responses

 1. Pavel Says:

  A co říkáš na Crazy Day akci, jsou ty hry někde ukradený, nebo jak?

 2. Vreco Says:

  já neříkám, že Surtep krade hry… ani do Crazy Day, ani normálně :-)

 3. Filip Says:

  Spíš by se mělo třeba EA v Česku zamyslet, proč ta samá verze Sims se prodává v Polsku o třetinu levněji. Jinak řečeno … hráči v Česku jsou sprostě okrádány a když se najde někdo, kdo se týhle sviňárně pokusí zatnout tipec tak je označen za zlého prodejce pochybných dovozů.

 4. ROMan Says:

  Filip - Podle me by se EA mela zamyslet nad tim, jak vas muze nechat hru dovazet a pak vas jeste nechat oskenovat si jejich cesky manual a davat ho ke stazeni na netu…

 5. moolker Says:

  Soukromý interview s vývojáři jsou naopak úplně normální a dělají se pořád, no ne? Jinak užívej nového kola (a hlavně brzd) :)

 6. Michael Davidík Says:

  hehe to je docela zajimavej nazor ze proc je v polsku sims 3 levnejsi nez u nas. K zamysleni.

  Jinak vreco dej si gamesport do odkazu !!

 7. Michael Davidík Says:

  A jeste neco napis me PLS na ICQ nebo na mail ja te nemuzu sehnat a mam pro tebe velke prekvapeni.

 8. Mildred Says:

  Yeah, that’s the titcek, sir or ma’am

 9. between deductible Says:

  This site is like a classroom, except I don’t hate it. lol

 10. http://motorsportmarshalling.on.ca/sansansan.php Says:

  http://guiademanabi.com/butu.php

 11. where to buy cialis online Says:

  Your thinking matches mine - great minds think alike!

 12. Ahmet Says:

  Škoda, že nikoho nnaepadlo vyfotit tatednka Eminky, jak vypade1 upravenfd těsně před spanedm ))Celfd vedkend byl fažasnfd, mysledm, že ze1sluhou všech zfačastněnfdch. Dedky. J.

 13. insurance quotes auto Says:

  At last! Someone with the insight to solve the problem!

 14. insurance military auto Says:

  Gosh, I wish I would have had that information earlier!

 15. http://www.broccoli-life.com/6463I3Umwu03mJ9ecwu.html Says:

  http://www.sarinka.com/yKijliMr4Q22XzQy4234.html

 16. 2015激安限定,激安 ルームエアコン RXシリーズ 100V 10畳 2.8kW うるるとさらら 格安本物,本物 Says:

  セール,新作 グリベル X-ブレード 100%新品,2015

 17. http://www.mexplora.net/4939bne2OvTd6bGLPKWd.html Says:

  http://www.lubimec13.com/4911ZjE2HOnxUoEMPnqS.html

 18. 2015人気新作,免税 テイルウォーク ケイソン セカンドラン 100H 銀聖 新品,正規品SALE Says:

  http://www.kia-burgas.com/KYQTMURAnfPOlPio645.html

 19. http://www.jobsxs.com/BWNzajhKCDPKe3wH3760.html Says:

  低価,高品質 Panasonic (パナソニック)【ViVi BUDDY (ビビバディ) BE-ENDM634】26インチ 3段変速 電動アシスト自転車BE-ENDM634 限定セール,SALE

 20. http://www.sethidesign.com/4600kdosaMo3tcgnrWH0.html Says:

  SALE 安い,セール ロゴス LOGOS[オートレッグベンチ4(ストライプ)]折りたたみ椅子/折りたたみチェア/ベンチ/簡易椅子/屋外/収束/二人用/簡単/収納ケース/ストライプ/ボーダー/かわいい/おしゃれ/キャンプ/キャンプ用品/アウトドア/海水浴/ビーチ/釣り/BBQ/バーベキュー/庭 SALE,爆買い

 21. 超激安,限定SALE NIKE(ナイキ) メンズ スポーツシューズ(スニーカー):GRAND TERRACE SL ホワイト (654495 110)(グランド テラス SL) 品質保証,人気 Says:

  http://www.vivefan.com/956abMYcsTA7xLTeXJw.html

 22. iphone ケース ハード 取り方 Says:

  In addition, the silicone materials can make the phone less difficult to grip and also preventing virtually any unwanted slides. The internal of the case covers the product securely to prevent dirt from entering and triggering minute damage scars. Just about all of these traits undoubtedly make this particular type of case a certain prospect because one of the simplest ways to protect your own iPhone.
  iphone ケース ハード 取り方 http://offitforlife.com/jpe/5-iphonecase-knlisqil-rwef.html

 23. Ron Tsosie Says:

  0c1SgSE2 levitra 20 mg pills

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.