Nová Nova.cz, český Youtube a další videonovinky

Už minulý týden jsem na Lupě zaregistroval rozhovor Daniela Grunta, ředitele internetu TV Nova o dalším směřování jejich webových projektů. Ty podle jeho slov předčily jejich původní očekávání, troufám si ale tvrdit, že až tak úplně pravda to nebude. Na online chatu věnovanému novému webu Nova.cz mě pobavila odpověď na otázku jedné divačky, ve které jsem si hned našel jeden vtipný dvojsmysl. Vtipný proto, že jsem akcie CETV prodal zavčasu :-)

Otázka (Zuzka   20:10): Co nás to bude stát?
Odpověď (Daniel Grunt): Zuzko, pokud nejste spolumajitelkou TV Nova, vás to nebude stát nic.

Nechci se raději ptát, co to bude stát spolumajitele TV Nova :-) Na druhou stranu, z odpovědí v rozhovoru na Lupě je cítit, že po internetovém týmu se začínají chtít výsledky, a tak se zde občas i přemýšlí. Nový web Nova.cz vypadá mnohem přehledněji a hlavně tam konečně mají funkční a použitelný archiv pořadů. Překvapuje mě, že to neudělali dřív, i Prima k tomu přistoupila zodpovědněji, byť její archiv na internetu je jako v pohádce o Princezně Koloběžce I.: ”obutá neobutá, učesaná neučesaná”.

Nova má konečně svůj generátor návštěvnosti na internetu. Jsem si naprosto jistý, že čas ukáže zbytečnost investice 100 milionů korun do TN.cz a vymýšlení vzdušných zámků; vsadit od počátku na archiv pořadů (byť třeba jen vlastní tvorby) a případně aktuálnějšího zařazování reportáží (pokud chce Nova opravdu prorazit na internetu i v této oblasti) by ušetřilo nemálo peněz. Omluvit se to nedá ani dosavadní nezkušeností s internetem; vedení internetové sekce Novy na internetu pracovalo a jejich výsledky byly, či spíše nebyly viditelné dávno před zrodem TN.cz. Uvidíme, nakolik to zchladí nebo posílí investiční apetit Novy, která se nyní snaží zkoupit kde co a jestli měl někdo pocit, že Česko si svou Dot.com bublinou prošlo v roce 2000, mýlil by se, ta k nám dorazila teprve letos v mnohem větší podobě. Majitelé a provozovatelé webů si mohou mnout ruce.

Každopádně, sice s křížkem po funuse, ale přesto bod pro Novu; konečně zprovoznili něco, co chtěli diváci a přestali vymýšlet nesmysly, o které nikdo nestál. Jen jsem zvědavý, kdy dojde i ostatním, že uspokojit poptávku je snadnější a výnosnější než vymýšlet novoty a přesvědčovat lidi, že to je přesně to, co chtějí.

Na to, že máme půlku října za sebou, o sobě ale moc nedávají znát další čeští video-hráči. Centrum svůj video web zatím nepředstavilo a je otázkou, jestli se do konce roku dočkáme nějaké větší aktivity v tomto směru, osobně tipuji, že po jarní video-mánii ani ne. iDNES.TV si pořád razí svou vizi o tom, že internet je jen přenosová platforma pro jejich kontinuální vysílání. Má sice několik poměrně zajímavých a svého druhu ojedinělých pořadů, ale nepravidelnost vysílání jejich premiérových dílů a nepřehlednost webu jim zajišťuje diváky z řad nahodilých kolemjdoucích či trpělivých pátračů.

Překvapivě mnohem pružnější byl gigant Google, který spustil českou variantu YouTube tak, jak na jaře avizoval. Je tak jediný, kdo vnáší čerstvý vítr do jinak stojatých vod; chystá řadu zajímavých kooperací s tvůrci obsahu (a nebojte se, že mezi nimi nenajdete zvučná jména) i prosazování nových reklamních formátů, pro uživatele publikující video pak pár zajímavých funkcí a pro všechny stále dobrou přehlednost a použitelnost služby. Třeba to zaregistrují i ve Streamu, který zatím žije spíš vnitropolitickým loutkovým divadlem mezi oběma 50% vlastníky než vymýšlením pořadů a užitečných funkcí pro uživatele. Jenom na pořadech Primy se stavět nedá a bůh ví, kdy si v Primě někdo uvědomí, že udělat si vlastní archiv pořadů není nijak nákladné, naopak to může generovat zajímavé příjmy.

21 Responses

 1. Lorin Says:

  I’ll try to put this to good use imldeiatemy.

 2. tattoo starter kit Says:

  It is perfect time to make a few plans for the future
  and it’s time to be happy. I’ve learn this submit and if I may I wish to counsel you few interesting things or tips.
  Maybe you could write subsequent articles relating to this
  article. I want to read even more issues about it!

 3. car insurance free quotes Says:

  Ah, i see. Well that’s not too tricky at all!”

 4. 驚きの破格値,新作 Panaracer (パナレーサー)【MINITS S (ミニッツS)】20インチ用【タイヤ】【小径車用タイヤ】【自転車】自転車パーツ SALE,定番 Says:

  お買い得,定番 ディーゼル【DIESEL】ベルト メンズ ピンバックル スタッズ ハトメ ヴィンテージ加工 ブラウン 00CT3Z 00AWT 70L BROWN a5 豊富な,新作

 5. http://www.hbjinye.com/yishuigebao.asp Says:

  http://www.tc-wh.com/yishuigebao.asp

 6. Buy Cialis Generic Online Says:

  And I was just wondering about that too!

 7. low car insurance rates Says:

  At last! Something clear I can understand. Thanks!

 8. Aandiniee Says:

  pavkriz napsal: 8.11.2012 at 17:45Problem se invzneitne resi a neni jim zdaleka ovlivneno jen HKFree. Internet je sit a to pomerne slozita. Ackoliv to muze vypadat, ze chyba je zjevne u nas, protoze „z jine site to funguje“, tak to zatim podle vsech indicii vypada, ze chyba je na strane Googlu (opacnou logikou se da argumentovat, ze „cely Internet pres nas funguje, jen nektere sluzby Googlu ne“). Presneji receno je chyba „blize ke Googlu nez k nam“ (uvnitr te site). Budte prosim trpelivi, chcete-li reseni urychlit, nezbyva nez „tlacit“ na Google prostredky jake mame k dispozici, tj. hlaste zavady Googlu (my to take delame, ovsem „po technicke linii“).Pavel.

 9. Emre Says:

  Určitě by se hodilo nějake9 ceutrnm, kde by mohli lide9 vedce otevřeně mluvit, zatedm jedine9 ceutrnm je v a přeci jen to nened ono a k tomu anglicky… Pak rozhodně vice vyvedjet , sice jej použedve1m, ale zne1m jen 4 lidi česky mluvedced co jej majed, chtělo by to kampaň, aby to předčilo i ICQ, ale to asi nehrozed… :-(Jinak GRATULUJI :-)

 10. Chimbitas Says:

  Dobře jinak byt je sestry, takže by zde předpadnfd vysedlač mohl bfdt trlave a je1 zde budu bydlet cca určitě alespoň 5 let, s tedm, že Wifi sedtedm řekl bych poměrně dost rozumedm vč. konfiguraced Mikrotiku atd. takže bych mohl hravě dělat spre1vce AP.ze1roveň jsem koukal, že v okoled je na mapě spoustu ple1novanfdch klientů, kteřed by se třeba potom předpadně mohli připojit.ote1zkou by ale samozřejmě zůstalo jak je to s nimi v ree1lu (zda to jenom tak nezkoušeli a již nejsou třeba někde jinde, nebo připojeni atp.)Dedky

 11. SALE,格安本物 EVERGREEN / エバーグリーン シャワーブローズショーティー 16.3g 10.5cm フローティング ルアー 《 #59 スケルトンチャート 》 低価格,特価 Says:

  限定セール,2015激安 wedgwoodワイルドストロベリー ペアコーヒー 得価,2015

 12. 最新作格 ミズノ(グローバルエリート)中学硬式用バット(VコングHY)(83cm850g平均)ミドルバランス 最安値,超激安 Says:

  経典,新作 Panasonic 1.5Vリチウム乾電池 単4形4本パック FR03SJ/4B 最安値,正規品SALE

 13. http://www.jamthechannel.com/5216SsaaDKZEkd4bUCGb.html Says:

  http://www.lernbit.com/895rTILkkzejEn2hNKi.html

 14. best shoes for bunions and hammertoes Says:

  These footwwears are greatly flexible and also give great liberty best shoes for bunions and hammertoes your feet as well as ankle joints while strolling and also working out.

 15. http://www.gogreenwebdirectory.com Says:

  As thhe cooling agent circulates through the cooling air conditioner reepair (http://www.gogreenwebdirectory.com) conditioner,
  its roles are oiled.

 16. キッチン用品・食器・調理器具 Says:

  3年間のEPS成長rate5年のEPS成長rate3年純利益の成長rate5年純利益の成長率フットLocker38.
  キッチン用品・食器・調理器具 http://www.hms-schnallinger.com/Online/default.asp

 17. iphone 5 ケース 福岡 Says:

  iPhone 5sからiPhone 6にモデルチェンジしたときは、画面の解像度とグラフィック処理能力が上がった。
  iphone 5 ケース 福岡 http://www.whoispetercapaldi.com/qau/666-iphonecase-gultwhj-xjvi.html

 18. Latonya Says:

  Targeting the right keywords will drive qualified leads that are more likely to
  turn into customers.

  My website - Local Search Engine Optimization for Accountants
  - Latonya -

 19. tree trimming indianapolis Says:

  Anita, tree trimming indianapolis extraction iin Bedford, MA.

  I just completed enjoying your crew geet ridd of 3 large Blue Spruce trees from my residential property and I felt
  the need to compose and also thanks and your staff for doing an outstanding jjob from cutting them down to the most spotless coean I
  have actually ever before seen.

 20. Computer support Says:

  Almost all tech brand names as well as provider provide free access to an abundant library
  of technical Computer support solutions to individuals.

 21. https://jauntful.com/Northwestveincenterwa/your-Guides Says:

  Vascular Clinic (https://jauntful.com/Northwestveincenterwa/your-Guides) doctors
  additionaally dral with illness influencing the capillaries, consisting of chronic venous deficiency, phlebitis, varicose capillaries and also
  spider veins.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.