Oficiální Xbox 360 magazín v Čechách končí

Česká verze oficiálního Xbox 360 magazínu, jejíž licenci měl pro Českou republiku koupenou brněnský Computer Press, končí. Informace o tom nabízejí Hrej, BonusWeb a Tiscali Games. Časopisy jsem sice seřadil podle data vydání článků, podle kvality by to ale bylo řazeno od konce, Hrej se omezuje jen na pouhé konstatování, BonusWeb zprávu okořenil trefným postřehem Mikyho Mlynáře a zajímavou omáčku kolem nabídnul i JD, který slibuje vydat obsáhlejší zprávu s detailním zákulisním info.

Původně jsem tuhle zprávu blogovat nechtěl, určitě tady nebudu papouškovat vše, co se děje. A OXM360 magazín jsem nečetl. Proč se ale nahlas nezamyslet nad tím, proč časopis skončil? Nedostatek peněz se v tomto případě za důvod považovat nedá. Zkušenosti ze světa a koneckonců i z dřívějších let u nás ukazují, že Sony i Microsoft si časopisy o svých konzolích hýčkají a podporují masivní inzercí. Jde totiž v podstatě o prestiž. Ovšem, něco za své peníze přece jen chtějí: kvalitní časopis, který čtou lidi. A pokud dotují ve velkém magazín, který si měsíčně koupí tisíc, dva tisíce lidí, nenacházejí prostě důvod pro to, aby si jej vydržovali. A to ani v tak velkých firmách, jako je Microsoft.

12 Responses

 1. niki Says:

  Nezasveceny pohled:

  Me prislo risk uz jen to, ze to bylo zamereno jen na jednu jedinou konzoli, primo na jednu VERZI konzole (alespon podle nazvu - na prvni pohled kazdeho kdo jde kolem stanku).

  Kolik je tu v CR celkem 360?

  Me by prislo logictejsi delat magazin viditelne pro vic konzoli - treba pro Xbox, Xbox 360, iZune a dalsi veci od MS. A rozumnejsi nazev, neco malinko obecnejsiho (ve stylu “Digitalni hratky” nebo tak neco.

  Ale o to asi MS neslo - meli proste nejakou dobu ve vsech stancich malou reklamni ploschu, ktera velikym pismem ukazovala to “Xbox 360″. A jako docasna reklamni akce to asi nejak fungovalo…

 2. negřík Says:

  Lol, digitální hrátky :-D Tak to bych si určitě aspon jednou koupil, kor kdyby dali na obal nějakej artwork z tomb raidera :-D

 3. wow gold Says:

  I play wow in 3 years and i know some wow gold,I love wow gold.

 4. cheap wow gold Says:

  cheap wow gold store provide cheap wow gold welcome you.

 5. wow gold Says:

  We have been an ebay power seller and paypal confirmed seller of wow gold for years.

 6. wow gold Says:

  I know some wow gold in wow.

 7. WER Says:

  For ten thousand years. 8GB MP3 PLAYER

 8. WER Says:

  It was cold in Arathi. 1GB MP3 PLAYER

 9. dofus Says:

  Bon marche Dofus Kamas

 10. aesamedayloans.Co.uk Says:

  Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was super long) so
  I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I too am an aspiring blog writer but I’m still new to everything. Do you have any points for rookie blog writers? I’d genuinely appreciate it.

 11. Keesha Says:

  This can be a great kind of exercise for
  you personally so you do not move broke while training.

 12. Les Says:

  Before start enjoying, you should learn all of the principles and tactics
  of this game to become performed.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.